SK     CZ     EN     DE     HU     PL

Na zimnej turistike vo Velickej doline vo Vysokých Tatrách

FaceBook  Twitter  

pict0039Jedným z vhodných cieľov pre zimnú pešiu turistiku je horský hotel Sliezsky dom pod Gerlachovským štítom.

 

Fotografie z výstav o Slovensku získajú nový život a pomôžu deťom aj rodinám

FaceBook  Twitter  

usmev logoMilovníci Slovenska si od dnešného dňa môžu zaobstarať výstavné fotografie slovenskej prírody a krajiny spôsobom, ktorý pomôže deťom z detských domovov a ohrozeným rodinám. Na sociálnej sieti Facebook štartujú pravidelné online aukcie veľkoformátových fotografií z výstav Slovensko z neba a Čarovné Slovensko. Zo získaných peňazí poputuje finančná pomoc neziskovej organizácii Úsmev ako dar.

Poďte na Ľubovniansky hrad a do skanzenu

FaceBook  Twitter  

20180513 142105Zima je pre mnohých obdobím, keď sa nad mapou kujú plány na ďalší rok a rozmýšľame, na aké zaujímavé nepoznané miesta ešte zavítame. Tu je tip zo Spiša Ľubovniansky hrad, a nielen to. Hrad je nezvyčajný aj tým, že tesne pod ním sa rozprestiera skanzen, ktorý je ďalším lákadlom pri návšteve tejto lokality. Tento čiastočne zachovaný a zrekonštruovaný hrad sa vypína na brale v nadmorskej výške približne 500 metrov nad morom neďaleko Starej Ľubovne a je prirodzenou dominantou Ľubovnianskej kotliny. Pohľad na hrad zo skanzenu je naozaj malebný, a je to aj opačne. Vedzte, že tie najkrajšie výhľady sú z kruhovej sprístupnenej veže hradu.

 

Stará Ľubovňa a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

stara lubovna maketaObrysy hradu Ľubovňa s kužeľovitou strechou veže sú také typické a nezameniteľné, že si ho nepomýlite so žiadnym iným. Dokonca ani pri pohľade zhora, odkiaľ sú veci na zemi často akési iné a ťažšie spoznateľné. Však?

 

Žiar nad Hronom a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

ziar nad hronom a okolie z neba maketaNie je ich veľa, ale existujú: regióny také rôznorodé, že vyzerajú, ako keby ich poskladali rozbláznené deti z nijako nesúvisiacich kúskov akejsi gigantickej skladačky. A verte či nie, práve kraj okolo Žiaru nad Hronom vyzerá, ako jeden z najrôznorodejších kútov Slovenska.

Skalica a okolie z neba

FaceBook  Twitter  

Sklaica maketaLetecká navigácia nie je vždy jednoduchá záležitosť. Ak však práve letíte fotografovať Skalicu z neba, stáva sa hračkou. Odštartujete, naberiete kurz a čakáte, kým vám do nosa udrie vôňa čerstvo upečeného Skalického trdelníka.

Kontakt

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Podporujeme

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

MLADOST

logo R

oocrLogo