SK     CZ     EN     DE     HU     PL

 

CBS is the second largest
publisher of hand-painted maps in the world.

More about us
 

 

In Slovakia and Czech Republic we employ people who are doing their job with heart.

More about team
 

 

We received more
than 2,900,000 copies of painted maps among the public.

More about maps
 

 

We help to improve
tourism in Slovakia
with our services.

More references
 

FaceBook  Twitter  

Mapy pod touto značkou už pozná azda každý turista, zahraničný i domáci, ktorý mal možnosť spoznávať krásy Slovenska. Za ich skutočne dlhodobú existenciu na trhu sa stali doslova legendou. Vynikajú veľmi dobrou čitateľnosťou, dostatkom informácií a vysokou presnosťou. Niet divu, keď čerpali z vojenských podkladov.

Turistické mapy VKÚ prešli viacerými aktualizáciami, v roku 2017 aj miernym redizajnom obálky. Všetky funkčné časti mapy zostávajú však zachované, alebo aktualizované. Najčerstvejšia aktualizovaná turistická mapa sa dostane na trh v máji 2017 - Malá Fatra.

Všetky aktuálne dostupné mapy si môžete zakúpiť aj v našom e-shope.

Veľký podiel na presných a aktuálnych informáciách v týchto mapách má aj Klub slovenských turistov (KST), s ktorým VKÚ spolupracuje ako jediný vydavateľ máp na Slovensku. Táto spolupráca je dlhodobá, KST je v úlohe garanta aktuálnych informácií. Dodávajú pre VKÚ mapy aktuálne informácie všetkých trás a aj jednotlivých časov k nim. Dokonca pôsobia ako kontrolný prvok pri výstupnej kontrole pred tlačou mapy.

kst logo 

 

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV – garant turistického značenia na Slovensku

Prvý turistický chodník na území dnešnej Slovenskej republiky bol vyznačený už v roku 1874. Turistický spolok odvtedy viackrát zmenil meno a organizačnú štruktúru, no kontinuálne zostáva verný pôvodnému poslaniu a hodnotám. V súčasnosti je pokračovateľom tradície budovania a údržby turistických chodníkov a podpory vydávania turistických máp  sekcia značenia Klubu slovenských turistov. Priebeh turistických značených trás zakreslených v mapách VKÚ aktualizovali kvalifikovaní značkári KST z príslušného regiónu. Činnosť dobrovoľných značkárov KST, pracujúcich v teréne podľa štátnej normy STN 018025, umožňuje podpora Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a postupne rastúci záujem obcí, miest a samosprávnych krajov spoločne zlepšovať podmienky pre turistiku.

 

Kapcsolat

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
 +421 48/429 90 10
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

Támogatjuk

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

logo R